Career Development of R&D Human Resources “Valențele Carierei în Cercetare-Dezvoltare” Marie Sklodowska Curie Actions Academia de Studii Economice din București 6 iunie 2019, Aula Magna

Invitație

Institutul de Cercetări Avansate al Academiei de Studii Economice din Bucureşti are deosebita plăcere de a vă invita să participați la workshop-ul:

Marie Sklodowska Curie Actions

Academia de Studii Economice din București

6 iunie 2019, Aula Magna

Scopul workshop-ului este de a întruni cercetători din mediul academic în vederea generării unor experiențe de lucru utile și a promovării rezultatelor cercetării științifice.

În cadrul workshop-ului vor lua cuvântul următorii invitați:

Prof. univ. dr. Nicolae ISTUDOR

Rector Academia de Studii Economice din București

Prof. univ. dr. Adrian CURAJ

Director Unitatea Executivă pentru Finanțarea Învățământului Superior, a Cercetării, Dezvoltării și Inovării

Prof. univ. dr. Dalina DUMITRESCU

Prorector Cercetare Științifică, Dezvoltare și Inovare, Academia de Studii Economice din București

Prof. univ. dr. Margareta Stela FLORESCU

Director Institut de Cercetări Avansate al Academiei de Studii Economice din București

Klaus Haupt

Head of Unit A4 - Marie Skłodowska-Curie COFUND, Research Executive Agency

Dr. Cătălin Negrea, Institutul de Științe Spațiale, Romania

Workshop-ul de cercetare este dedicat atât cadrelor didactice și doctoranzilor, cât și practicienilor din mediul academic, în vederea stimulării interesului și mai ales încurajării participării la cercetarea de excelență.

Afis

Brosura

Agenda

Vă mulțumim și vă așteptăm cu drag!